NAJNOWSZE INFORMACJE W ZAKŁADCE "AKTUALNOŚCI" * * * * * NAJNOWSZE INFORMACJE W ZAKŁADCE "AKTUALNOŚCI" * * * * * NAJNOWSZE INFORMACJE W ZAKŁADCE "AKTUALNOŚCI" ::NAJNOWSZE INFORMACJE W ZAKŁADCE "AKTUALNOŚCI" * * * * * NAJNOWSZE INFORMACJE W ZAKŁADCE "AKTUALNOŚCI" * * * * * NAJNOWSZE INFORMACJE W ZAKŁADCE "AKTUALNOŚCI" * * * * * * NAJNOWSZE INFORMACJE W ZAKŁADCE "AKTUALNOŚCI" * * * * * ::INFORMACJE NA TEMAT ZAPISÓW DO ZESPOŁU WYCHOWANIA PRZEDSZKOLNEGO W JERUZALU NA ROK SZKOLNY 2019/2020 - W ZAKŁADCE "AKTUALNOŚCI"

Przedszkole uczy ekologii

Dzieci, w ramach realizowanego programu z dziedziny edukacji ekologicznej pt. "Wiedzą przedszkolaki jak żyją zwierzaki", wyruszyły poznawać przyrodę. Szukały dosłownie tego "co w trawie piszczy". Dzięki zakupionym - z dotacji WFOŚiGW w Łodzi - lornetkom, lupom, mikroskopom mogły dokładnie obejrzeć mrówkę, biedronkę, motyla, czy ptaka w locie. Porównywały swoje spostrzeżenia z tym, co zobaczyły w książkach i albumach przyrodniczych. Taka obserwacja kierowana to tylko część zadań  ekologicznych.

Wycieczka do Łodzi w dniu  25 czerwca - to kolejny etap realizowanego programu. Dzieci zobaczyły zwierzęta z różnych stron świata, dowiedziały się o ich zwyczajach, odżywianiu oraz o warunkach, w których żyją. Z kolei w palmiarni mogły zobaczyć egzotyczne rośliny w ich naturalnej wielkości. Poznały mini klimat lasów tropikalnych,klimat  pustynny,  oraz żyjące tu zwierzeta.

Swoją wiedzę o zwierzętach dzieci utrwalały podczas zajęć w sali przedszkolnej. Służyły im do tego zakupione pomoce i zabawki, m.in. odtwarzacz DVD, ciekawe filmy przyrodnicze dla dzieci, bardzo duży zestaw klcków LEGO Duplo, książeczki PUS (pomyśl, ułóż, sprawdź), mikroskopy i zestawy preparatów, lupy, modele owadów, modele ptaków, gry przyrodnicze, teatrzyk i wiele innych. Dotacja WFOŚiGW w Łodzi pozwoliła wzbogacić wyposażenie przedszkola.

Zapraszamy do galerii...

Przedszkole uczy ekologii