NAJNOWSZE INFORMACJE W ZAKŁADCE "AKTUALNOŚCI" * * * * * NAJNOWSZE INFORMACJE W ZAKŁADCE "AKTUALNOŚCI" * * * * * NAJNOWSZE INFORMACJE W ZAKŁADCE "AKTUALNOŚCI" ::NAJNOWSZE INFORMACJE W ZAKŁADCE "AKTUALNOŚCI" * * * * * NAJNOWSZE INFORMACJE W ZAKŁADCE "AKTUALNOŚCI" * * * * * NAJNOWSZE INFORMACJE W ZAKŁADCE "AKTUALNOŚCI" * * * * * * NAJNOWSZE INFORMACJE W ZAKŁADCE "AKTUALNOŚCI" * * * * * ::INFORMACJE NA TEMAT ZAPISÓW DO ZESPOŁU WYCHOWANIA PRZEDSZKOLNEGO W JERUZALU NA ROK SZKOLNY 2019/2020 - W ZAKŁADCE "AKTUALNOŚCI"

Aktualności

01 grudnia 2014 21:37 | Aktualności

Warsztaty decoupage ....

Po raz drugi Stowarzyszenie zorganizowało warsztaty decoupage. Na nasze zaproszenie do udziału w warsaztatach odpowiedziało 19 pań oraz Kamil z VI klasy szkoły podstawowej. Wszyscy uczestnicy byli zafascynowani techniką zdobienia szkła. Warto w tym miejscu zacytować definicję decoupage. Otóż jest to technika zdobnicza, polegająca na przyklejaniu na odpowiednio spreparowaną powierzchnię (praktycznie każda powierzchnia:drewno, metal, szkło, tkanina, plastyk, ceramika) wzoru wyciętego z papieru lub serewtki papierowej (technika serwetkowa). Decoupage klasyczny polega na naklejaniu wzoru z papieru i pokryciu go wieloma warstwami lakieru tak, aby wtopił się całkowicie i nie był wyczuwalny przy dotknięciu. W zamyśle ma on wyglądać jak namalowany.

Takie, w zasadzie prawie takie, były nasze prace. Mimo wszystko powstały przepiękne lampiony - pomysł na świąteczny stół lub na wyjątkowy upominek, w dodatku wykonany własnoręcznie. Przy tym dużo relaksu i satysfakcji. Zdjęcia w Galerii mówią wszystko ... 

Warszaty prowadziła instruktorka Pracowni Rękodzieła "Nostalgia" w Skierniewicach, ul Sienkiewicza.

Maria Cygan

 

 

Przeczytano: 1095 razy. Wydrukuj|Do góry

Warszaty decoupage